Valníkové nástavby

Valníkové nástavby

Výrobní program společnosti zahrnuje valníkové nástavby na podvozky s celkovou hmotností od 3.5t – do 26t. Valníkové nástavby jsou stavěny na dva základní typy pomocných rámů, montované hliníkové rámy – slitina AlMgSi 0,7 (podvozky do 7,5t) nebo na svařované pomocné rámy z vysokopevností oceli. Pro velkoobjemové nástavby s důrazem kladeným na maximální možné využití nakládací výšky byl našim konstrukčním oddělením vyvinut nízkoložný pomocný rám svařovaný z uzavřených ocelových profilů, který zaručuje vysokou pevnost a odolnost při vlastní výšce 80–110mm.

Povrchová úprava hliníkových pomocných rámů je v provedení ELOX nebo práškové lakování (KOMAXIT). Ocelové rámy jsou žárově zinkované s vrchním akrylátovým lakem. Odstín dle přání zákazníka.

Podlahová vodovzdorná foliovaná překližka s protiskluzovou úpravou o síle 15, 18, 21, 27, 30mm pokládaná do polyuretanového tmelu, šroubovaná.

Bočnice a zadní sklopná čela 400 – 1000mm, přední čela v libovolné výšce skládané z hliníkových profilů v ELOX provedení nebo práškově lakované. Závěry bočnic Euroclip nebo vestavěné uzávěry HESTAL.

Středové celosklopné sloupky (zlamovací) BX nebo Hestal. Přední a zadní sloupky šroubované. Sloupky jsou žárově zinkové a lakované do odstínu dle přání zákazníka.

Plachtová konstrukce je svařovaná z uzavřených ocelových profilů, lakovaná. Konstrukce je rozebíratelná, střešní tyče jsou rozděleny do 2 – 3 polí a jsou uloženy v gumových pouzdrech. Vyjmutí středového sloupku je zajištěno pomoci T spojky a nástavců celosklopných sloupků.

Plachtové konstrukce ve shrnovacím provedení

  • nezávislé shrnování pravého a levého boku
  • celoshrnovací konstrukce SESAM Megaliner nebo EDSCHA Lite 72
  • třístranný shrnovací systém SESAM Highliner nebo EDSCHA CS162 s posuvnými středovými sloupky (možno i v provedení s pevnou střechou)

Plachta z materiálů zahraniční výroby barevné provedení podle přání zákazníky, výběr barev ze vzorníků výrobce.

Plachtové nástavby

Valníky s bočnicemi v provedení bez plachty

3,5 t vozidla

Zdvojená podlaha valníkových nástaveb

Možnost přepravy paletovaného zboží ve dvou úrovních. Kdy podlaha ve druhé úrovni je tvořena hliníkovými příčníky. Stabilitu systému zajišťuje použití „delta“ jištění podélných nosníků a použití aretace u příčných nosníků. Podélné nosníky lze velmi rychle a jednoduše nastavovat pro různé požadované výšky druhé podlahy.